"Turniej golfowy Pro-Am"

W turniejach Pro-Am członkowie PGA stale sprawdzają poziom swojej gry. Poznają stan umiejętności swoich uczniów. Pomagają amatorom w sytuacji turniejowej oraz w interpretacji reguł golfowych. Zawodowcy (Playing Pro i Teaching Pro) grają o pieniądze i pozycję w Order of Merit. Najlepsi z amatorów natomiast walczą o pokonanie zawodowców, o miejsce w rankingu Pro-Am Tour oraz o ciekawe nagrody rzeczowe.

Dzisiaj fotografia analogowa niemal całkowicie odeszła do lamusa.

Aparaty cyfrowe są tak tanie, że nikomu nie opłaca się bawić w zakup aparatu analogowego, kupowanie klisz, czy wreszcie inwestowanie we własną ciemnię, aby wywołać zdjęcia i zobaczyć upragniony efekt. Fotografia analogowa cieszy się uznaniem jedynie wśród pasjonatów fotografii, którzy wychowali się na starych Zenitach, czy Prakticach, bądź chcą zobaczyć, jak kiedyś robiło się zdjęcia. Z tego też powodu większość naszych cyfrowych zdjęć nigdy nie opuszcza cyfrowej formy - rzadko kiedy je wywołujemy. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jest alternatywa dla wywoływania zdjęć.

Mowa oczywiście o fotoksiążce. Fotoksiążki, czyli książki, do których nie wkłada się wywołanych zdjęć, a od razu drukuje je na jej kartach sprawdzą się w wielu przypadkach znacznie lepiej niż tradycyjne albumy do zdjęć. Jeżeli trzymamy zdjęcia dla własnej przyjemności, to nie ma znaczenia w jakiej to będzie formie. Jeżeli jednak chcemy z nich zrobić pamiątkę, czy to dla siebie, czy ją komuś ofiarować - fotoalbumy będą lepsze. Każda fotoksiążka, przygotowane przez profesjonalny punkt zajmujący się fotografią będzie dostosowana do naszych potrzeb łącznie ze stroną tytułową, rozmiarem, czy ilością zdjęć na stronie i ich ułożeniem. Naturalnie w internecie np. na stronie www można znaleźć inne źródła zdobycia fotoalbumu niż w sklepie stacjonarnym.

Gdzie jednak można wykorzystać fotoksiążki? Wbrew pozorom jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia. Możemy jedynie podpowiedzieć, że doskonale sprawdzają się w formie pamiątek z uroczystych okazji, jak ślub, komunia, chrzest, czy bierzmowanie. Co więcej, możemy ją stworzyć także jako prezent urodzinowy dla koleżanki, bądź kolegi z klasy, w którym zamieścimy zdjęcia z całej naszej szkolnej znajomości - taka książka, nawet jeżeli przyjaźń nie przetrwa, będzie doskonale przypominała wspólnie spędzone chwile i szkolne przeżycia.
A może wykorzystać fotoksiążkę jako album z wakacyjnego wyjazdu? Sprawdzi się równie dobrze!

Podsumowując, nie bójmy się eksperymentować z zastosowaniem fotoksiążek zamiast tradycyjnych albumów na zdjęcia. Mają one tą zaletę, że w pełni możemy spersonalizować ich wygląd i dostosować do własnych upodobań i potrzeb w każdym elemencie!

Galeria zdjęć:

hobby

rozrywka

czas wolny

fotografia