"Turniej golfowy Pro-Am"

W turniejach Pro-Am członkowie PGA stale sprawdzają poziom swojej gry. Poznają stan umiejętności swoich uczniów. Pomagają amatorom w sytuacji turniejowej oraz w interpretacji reguł golfowych. Zawodowcy (Playing Pro i Teaching Pro) grają o pieniądze i pozycję w Order of Merit. Najlepsi z amatorów natomiast walczą o pokonanie zawodowców, o miejsce w rankingu Pro-Am Tour oraz o ciekawe nagrody rzeczowe.

Technologie montażu urządzeń elektronicznych
Urządzenia elektroniczne podlegają ciągłemu rozwojowi i ewolucji, co pociąga za sobą konieczność zmian w sposobie montażu elementów.
Na początku montaż elektroniki odbywał się na bazie drewnianego lub metalowego chassis, czyli elementu bazowego, do którego były przytwierdzane bardzo toporne, jak na dzisiejsze standardy, elementy elektroniczne. Połączeń elektrycznych dokonywano między nimi za pomocą odpowiednich przewodów, taśm i blaszek oraz lutując końcówki elementów bezpośrednio do podstawek lamp elektronowych, styków transformatorów, itp. Dziś ten rodzaj montażu, zwany montażem przestrzennym, spotyka się bardzo rzadko.
Kolejnym etapem rozwoju technologii montażu jest montaż przewlekany stosowany po dziś dzień. W technologii przewlekanej (ang. Through-Hole Technology) końcówki elementów elektronicznych przewleka się przez otwory wykonane w obwodzie drukowanym i lutuje do pól stykowych. Taki sposób montażu, w stosunku do montażu przestrzennego, umożliwia znaczną miniaturyzację urządzenia, a także zapewnia stabilność mechaniczną wrażliwych elementów.
Urządzenia wykonane w tej technologii montażu są wyjątkowo wdzięcznym obiektem do serwisowania. Wynika to z faktu, że wymiary i sposób lutowania elementów pozwalają łatwo je wymieniać przy pomocy podstawowych, niedrogich narzędzi.
Obecnie chyba najbardziej rozpowszechniony jest montaż powierzchniowy (SMT - ang. Surface Mount Technology). Montaż elementów SMD następuje bezpośrednio do padów lutowniczych, położonych na powierzchni płytki drukowanej, często dwustronnie. Taki montaż jeszcze bardziej uodparnia urządzenie na udary mechaniczne i umożliwia drastyczną miniaturyzację. Za przykład niech posłuży typowy smartfon, w którym montaż SMT został wykorzystany; urządzenie takie to w rzeczywistości miniaturowy komputer.

Galeria zdjęć:

biznes

polityka

informacje