"Turniej golfowy Pro-Am"

W turniejach Pro-Am członkowie PGA stale sprawdzają poziom swojej gry. Poznają stan umiejętności swoich uczniów. Pomagają amatorom w sytuacji turniejowej oraz w interpretacji reguł golfowych. Zawodowcy (Playing Pro i Teaching Pro) grają o pieniądze i pozycję w Order of Merit. Najlepsi z amatorów natomiast walczą o pokonanie zawodowców, o miejsce w rankingu Pro-Am Tour oraz o ciekawe nagrody rzeczowe.

Wydawać by się mogło, że zegarki służą jedynie wskazywaniu upływającego czasu. Nie jest to jednak cala prawda, gdyż dzisiejsze modele zegarków elektronicznych czasami zaskakują swoimi oferowanymi funkcjami - na rynku znajdziemy modele nie tylko proste i eleganckie, pasującego do każdego typu stroju, ale również modele dedykowane konkretnym zastosowaniom. Jedną z grup zegarków, która dopiero raczkuje na naszym rynku, a która jednocześnie zdobywa coraz większą popularność są zegarki sportowe i outdoorowe. Czym się one charakteryzują i jakie funkcje oferują?

Zegarki sportowe mają za zadanie wspomóc nas przy uprawianiu wszelkiego rodzaju aktywności - od biegania, poprzez jazdę na rowerze, a skończywszy na długich wycieczkach w góry. Mogą być naszym krokomierzem, nawigacją GPS, czy wysokościomierzem wskazującym jednocześnie temperaturę. O zegarkach sportowych najprościej mówić na konkretnych przykładach - jednym z najczęściej wybieranych przez osoby związane z amatorskim sportem są zegarki Suunto Ambit3. Co w nich znajdziemy?

Jak już wspomnieliśmy, Suunto Ambit3 to seria zegarków sportowych charakteryzująca się dość zaawansowanymi funkcjami. Pomagają one nie tylko podczas orientacji w terenie dzięki wyposażeniu w kompas, odbiornik GPS, cz możliwość wyznaczania przebytej trasy, ale również posiadają liczne funkcje związane z monitorowaniem naszej aktywności - od pomiaru tętna, czasu odpoczynku, naszej prędkości do przebytego dystansu (na piechotę, bądź na rowerze po podłączeniu zewnętrznych akcesoriów).

Tego typu zegarki dają również możliwość zintegrowania ich z naszym smartphonem, a tym samym wyświetlania swoich danych na ekranie naszego telefonu - wystarczy do tego celu zainstalować specjalną aplikację dostarczaną wraz z danym modelem telefonu.

Czy warto jednak zainwestować w zegarek sportowy? Wszystko zależy od naszych oczekiwań i aktywności outdoorowej - wiele osób kupuje tego typu zegarki, jednak nie wykorzystuje w pełni ich możliwości, które są tylko w sposób ułamkowy przedstawione powyżej...

Galeria zdjęć:

hobby

rozrywka

czas wolny

sport